Filmové festivaly


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary

Nejvýznamnější mezinárodní filmový festival kategorie A ve střední a východní Evropě a jediný festival kategorie A v České republice, což ho řadí mezi stejně prestižní festivaly jako MFF v Cannes, Berlíně, Benátkách nebo Tokiu. V Karlových Varech se každý rok představuje více než dvě stě nových filmů z celého světa. První ročník se uskutečnil v roce 1946.  

www.kviff.com


Mezinárodní filmový festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět

V současnosti patří Jeden svět mezi nejvýznamnější festivaly věnované problematice lidských práv v Evropě. Jeden svět přispívá k veřejné diskusi o roli, kterou má a může hrát český občan, potažmo český stát, v globálně propojeném světě a v zemi, ve které žije.
Jeden svět oslovuje především mladé lidi, studenty, středoškoláky a prostřednictvím filmů se jim snaží představit soubor hodnot, na nichž je postavena svobodná a demokratická společnost.

www.jedensvet.cz


Finále Plzeň

Filmový festival Finále je každoroční soutěžní a bilanční přehlídkou českých dlouhometrážních hraných filmů, k níž přibyla i soutěž dokumentárních filmů. Během jednoho týdne se v Plzni promítá veškerá dlouhometrážní hraná produkce a výběr toho nejlepšího a nejzajímavějšího z dokumentů. Celý filmový týden je pak doplněn projekcemi dalších českých filmů v nejrůznějších sekcích a retrospektivách, doprovázených besedami se zajímavými tvůrci.

www.filmfestfinale.cz


AniFest Třeboň

AniFest je mezinárodní festival animované tvorby, který si za dobu své existence, od roku 2002, vybudoval významnou pozici nejen v evropském, ale i ve světovém kontextu. Již od svého druhého ročníku je AniFest festivalem na mezinárodní úrovni, do jehož soutěžní části se každoročně hlásí čím dál více umělců.
 
Kromě týdenního setkání nad celosvětovou animovanou tvorbou si dal AniFest za úkol zprostředkovávat co nejlepší kontakty mezi středoevropskými umělci, kteří se animovanou tvorbou zabývají.

www.anifest.cz


Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež Zlín

Zlínský festival filmů pro děti a mládež je přehlídkou toho nejlepšího ze současné filmové tvorby pro mladé publikum, obohacený o setkání s domácími i se zahraničními tvůrci a o další doprovodné akce.

www.zlinfest.cz


Letní filmová škola Uherské Hradiště

Letní filmová škola není školou, ale ani filmovým festivalem v pravém slova smyslu. Je to kombinace obojího. Kdo chce, může si ji vychutnat stejně jako kterýkoli jiný festival, zájemce o hlubší proniknutí do filmového umění si z Letní filmové školy odnese mnoho poznatků.

www.lfs.cz


Mezinárodní festival dokumentárních filmů Jihlava

Jihlavský festival je největší přehlídkou autorských dokumentárních filmů ve střední Evropě. Je otevřený všem podobám autorské dokumentární kinematografie. Jeho účastníci soutěží v kategorii světových dokumentárních filmů Dobré dílo a v kategorii nejlepších východoevropských dokumentů Mezi moři, soutěžní je rovněž přehlídka různých tendencí v domácí dokumentaristice Česká radost.

www.dokument-festival.cz


FEBIOFEST

FEBIOFEST založila v roce 1993 nezávislá filmová a televizní společností FEBIO. V těžkém období přechodu od komunismu k demokracii a tržní ekonomice poskytlo FEBIO příležitost natáčet téměř všem významným českým filmařům. Pražský festival, který začínal jako akce pořádaná téměř bez peněz, ale s nadšením pro přátele a filmové fanoušky, se proměnil během posledních let v největší nesoutěžní filmový festival v České republice – nadále si však zachovává původní profil a cíl: všechno pro diváka.
www.febiofest.cz

Datum aktualizace: 16.8.2011 16:01

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace