Hudební festivaly

Pražské jaro

Mezinárodní hudební festival Pražské jaro je stálou přehlídkou vynikajících světových umělců, symfonických orchestrů a komorních těles. Již jeho první ročník v roce 1946 se konal pod záštitou tehdejšího prezidenta republiky Edvarda Beneše. Právě v tu dobu slavila Česká filharmonie padesát let.
www.festival.cz

Smetanova Litomyšl

Mezinárodní operní festival Smetanova Litomyšl je po Pražském jaru druhým nejstarším hudebním festivalem v České republice, zároveň patří k největším pravidelným festivalům klasické hudby u nás. V rodišti Bedřicha Smetany se každoročně koná od roku 1949.
www.smetanovalitomysl.cz

Janáčkův máj

Ostravský Mezinárodní hudební festival vážné hudby Janáčkův máj se pořádá od roku 1976.
www.janackuvmaj.cz

Hudební slavnosti Emy Destinnové

Českobudějovické Hudební slavnosti se od roku 1990 konají na počest nejslavnější české umělkyně Emy Destinnové, která si svým zpěvem podmanila celý kulturní svět.
www.festival-ed.cz

Struny podzimu

V pražském kulturním dění se festival Struny podzimu objevuje od roku 1996. Rozeznívají se při něm překvapivé souzvuky a snoubí se zde jazzová i klasická hudba, tradice i experiment.
www.strunypodzimu.cz

Mezinárodní hudební festival Brno

Od roku 1966 se každoročně koná na přelomu září a října Mezinárodní hudební festival Brno. Jako festival tematický připomíná důležitá výročí skladatelských osobností a zároveň reflektuje významné soudobé hudební trendy. Každý rok se v jeho rámci koná na třicet koncertů symfonických a komorních, stejně jako instrumentálních a vokálních recitálů, operních a baletních představení i různých nových typů jevištních performancí.
www.mhf-brno.cz

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov

Krumlovský festival je od roku 1992 nejdelším českým festivalem. Trvá déle než měsíc a vychází především z klasické hudby. Zahrnuje komorní koncerty, recitály, varhanní koncerty či představení v zámeckém barokním divadle. Součástí programu jsou však i koncerty jiných žánrů pod širým nebem, jako jsou jazz, folk či folklór.
www.festivalkrumlov.cz


Festivaly vážné hudby: www.czech-festivals.cz


Trutnov Open Air Music Festival

Tento festival, přezdívaný Východočeský Woodstock, vznikl v roce 1987 na undergroundových základech a u jeho vzniku stál i Václav Havel. K jeho zrodu daly podnět předcházející nezávislé aktivity, ilegální koncerty a výstavy po různých stodolách a vesnických hostincích. Od té doby je legendou mezi českými festivaly.
www.festivaltrutnov.cz

Rock for People

Rockový festival Rock for People se v posledních letech přestěhoval do Hradce Králové. Od roku 1995 se svou popularitou a kvalitou propracoval na vrchol české festivalové sezóny.
www.rockforpeople.cz

Colours of Ostrava

Od roku 2002 se do Ostravy každý rok sjíždějí hudebníci z celého světa, aby zahráli na festivalu, který se v minulých letech opakovaně stal Hudební událostí roku.
www.colours.cz

United Islands of Prague

Od roku 2004 se Mezinárodní multižánrový hudební festival United Islands, konající se na pražských ostrovech, řadí mezi hlavní kulturní aktivity hlavního města.
www.unitedislands.cz

Sázavafest

Návštěvnost Sázavafestu se od roku 2001 vyšplhala až na číslo dvacet tisíc. Dramaturgie festivalu má jasný cíl: budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti. Součástí tohoto festivalu jsou kromě hudby i divadlo, film, autorská čtení a výstavy fotografií a soch.
www.sazavafest.cz

Mezi ploty

Tento populární festival se koná každý rok na více místech České republiky. Například v Praze probíhá v areálu bohnické psychiatrické léčebny. Spojuje dohromady hudbu, divadlo a výtvarné dílny.
www.meziploty.cz

Hip Hop Kemp

Největší česká žánrová akce, která se pořádá každoročně o roku 2002.
www.hiphopkemp.cz

Summer of Love

Nejpopulárnější český festival elektronické hudby. Koná se od roku 1997.
www.summeroflove.cz

Mighty Sounds

Od roku 2005 nabízí Mighty Sounds každoroční kombinaci ska, punku, taneční hudby, ale i divadla.
www.mightysounds.cz

Zahrada

Zahrada je festival folkové a country hudby, pořádaný od roku 2000.
www.folkcountry.cz/zahrada.htm

Datum aktualizace: 16.8.2011 16:01

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace