Sportovní události

Zlatá tretra

Ostravská Zlatá tretra je atletický mítink, jehož se účastní i hvězdy světové atletiky. Byl zařazen do kategorie Super Grand Prix (v roce 2006 Grand Prix), tedy druhé nejvyšší kategorie po Zlaté lize.

Dostihy

Nezaměnitelná dostihová atmosféra provází nejtěžší překážkový dostih evropského kontinentu Velkou pardubickou steeplechase. A to už od roku 1874.

Lyžování

Závod světového poháru v běhu na lyžích se koná v Novém Městě na Moravě (Zlatá lyže). Z českých běžkařských závodů je nejznámější Jizerská padesátka. V roce 2009 hostí město Liberec mistrovství světa v klasickém lyžování. Ve Špindlerově Mlýně se uskutečnilo několik závodů Světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Pražský mezinárodní maraton

Přímo v historickém centru Prahy se pořádá Pražský mezinárodní maraton. Jeho trasy, které vedou přes historické centrum Prahy, jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Především scenérie Karlova mostu s výhledem na Pražský hrad dokáže každý rok přilákat na start tisíce lidí z více než šedesáti zemí světa.

Primátorky

Centrum Prahy se může pochlubit mimo jiné i konáním Primátorek. V roce 2008 se jel dokonce už 95. ročník populárního veslařského závodu primátorských osmiveslic mužů.

Florbalový turnaj Czech Open

V České republice se již od roku 1993 koná florbalový turnaj Czech Open. Jedná se o největší sportovní akci svého druhu na světě. Týmy v základních skupinách hrají na hřištích po celé Praze. V roce 2007 se turnaje zúčastnilo ve všech kategoriích 224 týmů ze tří kontinentů. V porovnání s ostatními státy si právě v České republice získává florbal nové příznivce vůbec nejrychleji.  

Motoristické závody

Česko má bohatou tradici v pořádání motoristických závodů. V zemi, která se může chlubit továrním týmem Škodamotorsport, je velmi populární především rallye. Nejznámějšími závody jsou potom Barum rallye, patřící mezi elitní evropské soutěže s nejvyšším koeficientem obtížnosti dvacet. Mezi významné motocyklové závody se řadí brněnský Masarykův okruh, a především Velká cena České republiky. Východočeské Pardubice se pyšní pořádáním plochodrážních závodů Zlatá přilba, kterou odborníci díky zdejším pravidlům považují za jednu z nejspravedlivějších soutěží na světě.

Datum aktualizace: 16.8.2011 16:01

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace