Festivaly českého divadla


 

Divadlo evropských regionů

K založení tohoto festivalu vedla touha divadelníků z Hradce Králové spojit síly s okolním světem a oslavit divadlo ve všech jeho podobách. Desetidenní akci navštěvuje pravidelně okolo šedesáti tisíc lidí.
www.klicperovodivadlo.cz/festivaly.htm


Mezinárodní festival Divadlo Plzeň

Cílem plzeňského festivalu je představit především mimořádné a pozoruhodné inscenace zahraniční a dále výběr českých inscenací, a to v široké škále tematické, stylové i žánrové (činohra, hudební, taneční, loutkové i pouliční divadlo). V historii festivalu se představilo již více než 120 souborů z šestnácti zemí světa.
www.festivaltheatre.cz


Tanec Praha

Historie festivalu Tanec Praha sahá již do roku 1989, ale až o rok později bylo možné vytvořit plnohodnotný festival taneční moderny, který od začátku probíhal se zahraniční účastí.
www.tanecpraha.cz


Skupova Plzeň

Skupova Plzeň se poprvé uskutečnila v roce 1967 jako jubilejní akce k pětasedmdesátému výročí narození a desátému výročí úmrtí Josefa Skupy, „otce“ Spejbla a Hurvínka. Teprve od roku 1970 je ale koncipována jako přehlídka českých profesionálních loutkových souborů a postupně získává zahraniční prestiž a účast.
www.skupovaplzeň.cz


Spectaculo interesse

Mezinárodní bienále – loutkářský festival SPECTACULO INTERESSE pořádá od roku 1995 Divadlo loutek Ostrava.
www.dlo-ostrava.cz/spectaculo/vysledky.php


Festival hudebního divadla Opera

Festival hudebního divadla OPERA je naší největší přehlídkou nejlepších operních inscenací českých a moravských souborů. Koná se od roku 1993 každý druhý rok v Praze a právo účastnit se ho mají všechna naše profesionální divadla s operním souborem. Festival slouží k propagaci českého operního divadla jako celku a vyjadřuje jeho soudržnost a svébytnost.
www.divadlo.cz/jhd/cz/festival/festival.htm


Dokořán pro hudební divadlo Brno

Dokořán je mezinárodní festival hudebního divadla, který od roku 2004 pořádá Městské divadlo Brno.
www.mdb.cz/festival-158/


Setkání / Stretnutie

Tento festival je zaměřen na dramaturgické novinky, první uvedení dramatického textu, adaptace a původní dramatickou tvorbu na českých a slovenských jevištích. Setkání organizuje Městské divadlo Zlín.
www.divadlo.zlin.cz/mdz/html_festival.php


Setkání / Encouter

Setkání / Encouter je Mezinárodní festival divadelních škol. Iniciátorem celé akce je Divadelní fakulta Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.
http://www.encounter.cz/


4 + 4 dny v pohybu

Tento festival se koná od roku 1996 s cílem prezentovat současné inovativní divadelní projekty. Každoročně zde vystupuje zhruba dvacet souborů z celého světa. Specifikum tohoto festivalu spočívá především v oživování objektů pražské architektury divadlem a v prezentaci mezinárodních projektů, na nichž se sdružení produkčně spolupodílí.
Projekty festivalu zahrnují všechny druhy současného umění (divadlo, tanec, hudbu, výtvarné umění, film nebo video art).
www.ctyridny.cz


Letní Letná

Festival nového cirkusu, pohybového divadla, klaunerie a vizuálního umění Letní Letná se na pražské Letenské plání koná každoročně od roku 2004.
www.letniletna.cz 


Mezi ploty

Populární festival Mezi ploty se pořádá každý rok na více místech České republiky. Například v Praze probíhá v areálu bohnické psychiatrické léčebny. Spojuje dohromady hudbu, divadlo a výtvarné dílny.
www.meziploty.cz

Datum aktualizace: 16.8.2011 16:01

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace