Cestování

Letecky do ČR

Letiště Praha se skládá ze dvou hlavních terminálů: terminálů Sever 1 a Sever 2. Terminál Sever 2 je místem, ze kterého se provozují lety do zemí Schengenského prostoru (Belgie, Dánsko, Finsko, Francie, Island, Itálie, Lucembursko, Německo, Nizozemsko, Norsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Španělsko, Švédsko, Estonsko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Malta, Polsko, Slovensko, Slovinsko). Terminál Sever 1 nadále slouží pro odlety do všech ostatních zemí.

V rámci České republiky se lze letecky přepravit také mezi městy Praha (letiště Ruzyně), Brno (letiště Tuřany), Ostrava (letiště Mošnov) a Karlovy Vary. Podrobné a aktuální informace získáte na internetových stránkách www.csa.cz.

Některá místa zasedání jsou také dobře dosažitelná z letiště ve Vídni (Rakousko) a Bratislavě (Slovenská republika).

Autem po ČR

Stejně jako ve většině evropských zemí je i v České republice na většině dálnic a rychlostních silnic vyžadována dálniční známka, která se prodává v několika variantách v souvislosti s délkou platnosti a druhem dopravního prostředku. Pro standardní osobní automobily je možné koupit známku s týdenní, měsíční nebo roční platností. Ceny platné pro rok 2009 jsou 220, 330 a 1 000 Kč. Známku lze zakoupit na hraničních přechodech, u čerpacích stanic a na poště.

Dopravní předpisy v ČR

Je nezbytné si zapamatovat především níže uvedené předpisy:

  • vozidla jezdí vpravo
  • všichni cestující jsou povinni být při jízdě připoutáni bezpečnostními pásy
  • maximální povolená rychlost v obci je 50 km/h, mimo obec 90 km/h a na dálnicích a rychlostních silnicích 130 km/h
  • je nezákonné, aby řidič před jízdou požil jakékoliv množství alkoholu či jiných omamných látek
  • celoročně platí povinnost mít po celý den rozsvícená potkávací světla
  • je zakázáno jakýmkoli způsobem držet za jízdy mobilní telefon (bez hands-free sady)

Autobusem po ČR

Na území České republiky provozují autobusovou přepravu stovky větších i menších soukromých dopravních společností. Spojení lze vyhledat prostřednictvím Celostátního informačního systému o jízdních řádech www.idos.cz.

Vlakem po ČR

Vlakovou dopravu v ČR zajišťuje společnost České dráhy (www.cd.cz). Nejrychlejší spojení poskytují vlaky označené SuperCity (SC), EuroCity (EC), InterCity (IC) a Expres (Ex). Do těchto souprav je obvykle nutné rezervovat si místo. Jízdní řád pro vyhledávání libovolného vlakového, autobusového a leteckého spojení naleznete na adrese www.idos.cz.

Vlaky SC Pendolino zajišťují velmi rychlé a pohodlné spojení Prahy, Pardubic, Olomouce a Ostravy. Spoje se provozují ve spolupráci s ČSA s návazností na další letecké spoje z letiště Praha-Ruzyně. Při nákupu jízdenek na vlaky SC Pendolino lze využít internetový prodej na adrese eshop.cd.cz, rezervace místa je nutná.

Pražská integrovaná doprava (PID)

Bližší informace získáte na stránkách Dopravního podniku hlavního města Prahy (www.dpp.cz/en).

Doprava na neformální ministerská zasedání v ČR

Pro účely dopravního pokrytí vzdálenějších destinací neformálních zasedání v Luhačovicích, Hluboké nad Vltavou a Mariánských Lázní budou den před zasedáním vypraveny pro zástupce médií autobusy Student Agency z Prahy (letiště Ruzyně) a zpět den po skončení zasedání. Přesný harmonogram odjezdů těchto autobusů bude včas k dispozici u každé plánované akce na našem webu. 

V průběhu jednání bude mezi doporučenými hotely, v nichž budou ubytováni zástupci médií, a místem zasedání fungovat kyvadlová doprava zajišťovaná minibusy Student Agency. Přesný rozpis kyvadlové dopravy minibusů bude v elektronické podobě publikován na našem webu a bude rovněž k dispozici v tištěné podobě v tiskových centrech.

Další informace k přepravě na jednotlivá místa neformálních ministerských zasedání získáte v brožuře Průvodce pro novináře nebo v rubrice Místa zasedání v ČR.

Datum aktualizace: 16.8.2011 16:03

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace