Ministryně Kopicová zahájila třídenní Setkání mládeže

V Praze bylo zahájeno největší setkání mladých lidí působících v oblasti dobrovolnických aktivit na domácí i evropské úrovni.

V Praze byla dnes zahájena třídenní konference Setkání mládeže (Youth Event), jíž se účastní mladí lidé ze všech členských států, kandidátských zemí a států ESVO. Tato konference je jedním z největších setkání mladých lidí působících na evropské úrovni v oblasti dobrovolnických aktivit a je organizována v rámci českého předsednictví v Radě EU.
Na úvodním plenárním zasedání účastníky oficiálně přivítala ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Miroslava Kopicová, předseda České rady dětí a mládeže Aleš Sedláček, Markus Köhler, zástupce společnosti Microsoft ČR a Tine Radinja, předseda Evropského fóra mládeže a další.
Ministryně Kopicová ve svém úvodním projevu prohlásila: "Jsme přesvědčeni, že zejména nyní, v době ekonomického poklesu, si dobrovolné aktivity zaslouží naši pozornost, neboť významným způsobem přispívají k sociálnímu začleňování a solidaritě."
Hlavním cílem Setkání mládeže je dokončení evaluace rámce pro spolupráci v oblasti mládeže a diskuse o tématech, která by měla být zahrnuta do nového rámce, jehož přijetí se očekává v rámci švédského předsednictví v druhé polovině roku 2009. Hodnocení rámce spolupráce nastoleného přijetím Bílé knihy o mládeži v listopadu 2001, bylo jednou z priorit českého předsednictví a bylo završeno přijetím Závěrů Rady ministrů pro vzdělávání, mládež a kulturu dne 11.května 2009.


Po plenárním zasedání si účastníci zvolili jednu z pěti pracovních skupin, které se věnovaly následujícím tématům:

  • Dobrovolnictví a vzdělávání
  • Lepší porozumění mládeži, práci a výzkumné činnosti mladých lidí
  • Informace a zapojení
  • Konkurenceschopnost, zaměstnanost, podnikání a podpora talentů
  • Sociální začlenění, zdraví a sport

V každé pracovní skupině působí facilitátor se zkušenostmi z oblasti neformálního vzdělávání. Vstupy, nápady a návrhy zaznamenávají zpravodajové, aby bylo možné je prezentovat během závěrečného plenárního zasedání a během navazujících aktivit. Na závěrečném plenárním zasedání se všichni účastníci seznámí s výsledky práce jednotlivých skupin a navrhnou další strategii.
V rámci sdílení osvědčených postupů mají účastníci příležitost zúčastnit se zahájení festivalu pro mládež Bambiriáda. Jedná se o každoroční čtyřdenní festival, který představuje aktivity pro volný čas v České republice. Jeho cílem je ukázat veřejnosti význam mládežnických organizací, mladých dobrovolníků a středisek volného času.
Více informací: www.ye2009.cz


kontakt:

  • Tomáš Bouška, tiskový mluvčí ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy
  • Tel.: +420 257 193 426, GSM: +420 724 374 245, E-mail: tomas.bouska@msmt.cz


Datum aktualizace: 16.8.2011 15:19

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace