Odborný seminář: Implementace Akčního plánu EU pro lesnictví "Z lesa ven"

  • Datum: 3.6.2009 — 5.6.2009
  • Místo: The Pardubice region - Czech Republic
  • Kategorie: Konference a semináře
  • Téma: Zemědělství a rybolov

Mezinárodní seminář o komunikaci v lesnictví

Chrudimské muzeum hostí od 3. do 5. června mezinárodní seminář podporující Akční plán EU pro lesnictví. V rámci tohoto semináře si experti na lesnictví vyměňují zkušenosti v oblasti environmentálního vzdělávání a informačních kampaní.

„Komunikace v oblasti lesního hospodářství má svá specifika a široký záběr. Na jedné straně jde o předávání informací společenských a hospodářských funkcích lesa, o dřevě jako obnovitelné surovině či o významu lesů při zmírňování změn klimatu. Na straně druhé hledáme nové komunikační nástroje jak oslovit širokou veřejnost a zlepšit její povědomí o práci lesníků,“ řekl náměstek ministra zemědělství pro lesní hospodářství Jiří Novák. „Správná prezentace lesního hospodářství buduje vyvážený pozitivní vztah lidí k přírodě a lesu,“ uzavřel náměstek Novák.

V rámci semináře zasedly celkem tři pracovní skupiny, které analyzovaly silné a slabé stránky komunikace lesnických témat. Z jejich práce vzejdou doporučení jaká témata, jakým způsobem a komu komunikovat. Doporučení se opírají o úspěšné projekty z ostatních členských zemí EU.

Výstupem jednání by měla být jasná definice toho, jak má strategie komunikace lesnictví na evropské úrovni v následujících letech vypadat. V rámci semináře zaznělo zejména to, že je třeba lesnická témata předávat veřejnosti co nejsrozumitelněji a nejnázorněji, a budovat tak povědomí o lesnictví a životním prostředí. Výstupy probíhajícího semináře prodiskutují i evropští generální ředitelé lesů na neformálním zasedání koncem června na Vysočině a následně pak ve Stálém lesnickém výboru Evropské komise.


Čeští zástupci na semináři představili například, jak probíhá vzdělání lesních pedagogů nebo jak tito pedagogové následně pracují s postiženými dětmi. Práce s dětmi a s lidmi se speciálními potřebami má v České republice velkou tradici a zkušenosti s touto prací ocenili i zahraniční účastníci. Na semináři vystoupili odborníci například z Portugalska, Rakouska, Švédska, Finska a řady dalších zemí.

Účastníci semináře zároveň na závěr navštívili nejzajímavější místa Pardubického kraje, který celé setkání hostil. Akci připravilo Ministerstvo zemědělství, Forest Communicators Network (tým specialistů na komunikaci v lesnictví), Pardubický kraj a město Chrudim.


kontakt:

  • Tereza Dvořáčková, tisková mluvčí ministerstva zemědělství
  • Tel.: +420 221 813 063, GSM: +420 737 213 030, E-mail: tereza.dvorackova@mze.cz

nahoru | Zpět na výpis | nové hledání

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. -  dnešní události 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace