České předsednictví na praktických předmětech a dárcích

Česká republika jako každá předsednická země připravila pro obdarování svých hostů kolekci darů a propagačních předmětů.

Dary českého předsednictví, které jsou určeny pro ty nejvýznamnější hosty na akce konající se v České republice, byly připraveny s důrazem na vysokou kvalitu, tradiční český původ a moderní design.

Praktické dárky

Propagační předměty předsednictví byly vybírány zejména s ohledem na jejich praktičnost, jednoduchost a možnost aplikace plnobarevného loga. Mezi těmito předměty nechybí propisky, sešitky, poznámkové bločky nebo šňůrky na krk pro klíče nebo mobilní telefon. Dále jsou mezi dárky zastoupeny oblíbené USB disky, praktické hrnky nebo mnohoúčelné a ekologické plátěné tašky.

SistersconspiracyKravaty a šátky

Speciální skupinu tvoří kravaty a šátky, které byly pro české předsednictví speciálně navrženy mladými českými módními návrhářkami Alicí Klouzkovou a Janou Jetelovou, které působí pod společným autorským jménem Sistersconspiracy. „Při tvorbě návrhu jsme chtěly co nejvíc využít logo předsednictví, které se nám moc líbí a bylo pro nás velmi inspirativní. Zároveň jsme chtěly, aby byly kravaty i šátky nositelné, proto jsme hledaly princip zpracování loga, který by byl efektní. Zaměřily jsme se hlavně na hru s materiálem a propracované detaily,“ přibližují autorky svůj návrh. „Věříme, že jsme vytvořily dva módní doplňky, které se budou líbit, a hlavně nosit. To je snad snem každého designéra,“ dodávají.

Studio LRVřelé poděkování patří přední české módní návrhářce Libeně Rochové a jejímu projektu Studiu LR, který je zaměřený na vzdělávání, rozvoj talentů a nové možnosti pro mladé návrháře nejen v oblasti oděvního designu. Studio Liběny Rochové významným způsobem ovlivnilo zrod kravat a šátků pro české předsednictví.

Stříbrná pamětní mince

Česká národní banka vydala 7. ledna 2009 do oběhu první letošní pamětní stříbrnou dvousetkorunu u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU. Dvousetkoruna má průměr 31 mm, hmotnost 13 g a vydává se ve dvojím provedení: běžném a zvláštním s leštěným polem a matovým reliéfem. Na líci dvousetkoruny je 12 hvězd symbolizujících Evropskou unii, kompozice heraldických zvířat, název státu, označení nominální hodnoty mince se zkratkou peněžní jednotky a značka mincovny. Na rubu dvousetkoruny je 12 hvězd symbolizujících Evropskou unii, státní vlajka České republiky, opis „PŘEDSEDNICTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V RADĚ EVROPSKÉ UNIE“, rok ražby 2009 a iniciály autora mince, MgA. Josefa Oplištila. Minci razila Česká Mincovna v Jablonci nad Nisou.

Ke každé minci se zdarma přikládá tzv. katalogová karta pohlednicového formátu, zhotovená na polokartónu žluté barvy s modrým potiskem. Mince je vyobrazena stříbrně s plastickým reliéfem, technikou tzv. suché pečeti. Text je dvojjazyčný v češtině a angličtině. Karta pro obě provedení mince je společná.

Poštovní známka českého předsednictví

Česká pošta vydala 25. listopadu 2008 poštovní známku českého předsednictví Evropské unie. Známka v hodnotě 17 Kč je k dostání na všech pobočkách České pošty v ČR. Celkem bylo do poštovního oběhu umístěno více než milion kusů „předsednických“ známek.

Grafický návrh známky vytvořil autor loga českého předsednictví Tomáš Pakosta ve spolupráci s odborníky na grafický design, včetně specialistů na filatelistické známky. Známka se čtvercovým kuponem obsahuje oficiální logo českého předsednictví a mapu s kódy členských zemí EU. Design známky vychází  z jednotného vizuálního stylu českého předsednictví. Vyniká barevností, hravostí, kvalitní českou typografií a ukazuje moderní tvář České republiky.

Spolu se známkou připravila Česká pošta také filatelisty oblíbenou obálku prvního dne vydání, která stejně jako známka vychází z jednotného vizuálního stylu předsednictví. Zájemci na ní kromě známky najdou též  razítko prvního dne vydání, na němž se objevuje motto českého předsednictví „Evropa bez bariér“ a datum 25. 11. 2008.

Známka bude předsednictví reprezentovat i na nejvyšší politické úrovni. Pro delegáty, kteří se zúčastní akcí v rámci předsednictví, je připraveno speciální dárkové balení, které rovněž vychází z loga. Balení, provedené v kombinaci světle modré a stříbrné barvy, obsahuje obálku prvního dne vydání a aršík se 4 známkami.


Fotogalerie

Datum aktualizace: 16.8.2011 15:50

nahoru

přímé odkazy

  

Kvíz

E-pohlednice

Chat

Kalendář

Předchozí měsíc červen 2009 Následující měsíc
Po Út St Čt So Ne
1.6. - seznam událostí 2.6. - seznam událostí 3.6. - seznam událostí 4.6. - seznam událostí 5.6. - seznam událostí 6.6. - seznam událostí 7.6. - seznam událostí
8.6. - seznam událostí 9.6. - seznam událostí 10.6. - seznam událostí 11.6. - seznam událostí 12.6. - seznam událostí 13.6. - seznam událostí 14.6. - žádná událost
15.6. - seznam událostí 16.6. - seznam událostí 17.6. - seznam událostí 18.6. - seznam událostí 19.6. - seznam událostí 20.6. - žádná událost 21.6. - žádná událost
22.6. - seznam událostí 23.6. - seznam událostí 24.6. - seznam událostí 25.6. - seznam událostí 26.6. - seznam událostí 27.6. - seznam událostí 28.6. - seznam událostí
29.6. - seznam událostí 30.6. - seznam událostí

rychlá navigace